Hírek
25
Jun
10:18

Ma megható és felemelő pillanatoknak lehettünk tanúi az Apagyi Zrínyi Ilona Általános Iskolában. A virágba borított iskola falai között búcsút vettek nyolcadikos tanulóink tanáraiktól, diáktársaiktól és attól a közösségtől, amely éveken át második otthonuk volt.

A ballagás mindig különleges ünnep: egyszerre hordozza magában az elmúlás és az új kezdetek érzését. Könnyes szemek, szeretetteljes tekintetek és kedves emlékek kísérték végig ezt a napot, amikor végzőseink elindultak életük következő fontos állomása felé.

Szívből kívánunk sok sikert, kitartást, boldogságot és eredményekben gazdag jövőt!

Iskolánkban az utolsó tanítási nap jókedvvel, nevetéssel és sok-sok mosollyal telt. Tanulóink együtt ünnepelték a mögöttük álló sikeres tanévet, és örömmel köszöntötték a régóta várt nyári szünetet. A közös fotó is azt bizonyítja, hogy egy összetartó, vidám közösségként zártuk a 2025/2026-os tanévet.

Minden tanulónknak élményekben gazdag, pihentető, nagyon boldog nyári szünetet kívánunk! Találkozzunk szeptemberben, új erővel és sok szép élménnyel feltöltődve!

Iskolánk tanulói közül Béres Zsolt, 7. osztályos tanuló gyűjtötte a legtöbb telefonmentes percet!

Gratulálunk, elismerő oklevelet és ajándékcsomagot vehetett át.

Reméljük jövőre még többen csatlakoznak a kezdeményezéshez!

Iskolánk felső tagozatos tanulói érdekes és hasznos pályaorientációs napon vehettek részt, amelynek célja az volt, hogy közelebb hozza a diákokhoz a különböző hivatásokat és segítséget nyújtson a későbbi pályaválasztásban.

A program során négy szakma képviselője látogatott el hozzánk:

Sinka Zoltán - magasépítő technikus, Páll László - villanyszerelő, Dr. Lukács Ramóna - fogorvos, Málikné Vakály Edit - fodrász

Az előadók bemutatták munkájuk mindennapjait, meséltek a szakmájuk szépségeiről és kihívásairól, valamint arról is, milyen tanulmányok és készségek szükségesek ahhoz, hogy valaki sikeres legyen az adott területen.

A tanulók nagy érdeklődéssel hallgatták az előadásokat, és számos kérdést tettek fel vendégeinknek.

Köszönjük előadóinknak, hogy elfogadták meghívásunkat, és élményszerű, tartalmas előadásaikkal hozzájárultak diákjaink pályaorientációjához. A nap sok új információval és inspiráló gondolattal gazdagította tanulóinkat.

Iskolánkban idén is nagy érdeklődés övezte alsó tagozaton a pályaorientációs napot, amelynek célja az volt, hogy tanulóink közelebbről megismerkedjenek különböző szakmákkal és hivatásokkal.

A program során négy vendégelőadó látogatott el hozzánk:

Nagy Katalin- fodrász, Orosz Gábor - festő, Tóth-Fecske Anett, Tóth Zoltán - rendőr, helyszínelő, Szabóné Sáfi Tímea - virágkötő.

Előadóink érdekes és szemléletes módon mutatták be munkájukat, meséltek mindennapi feladataikról, szakmájuk szépségeiről és kihívásairól, valamint arról is, milyen tanulmányi út vezetett választott hivatásukhoz.

A gyerekek aktívan bekapcsolódtak a programba, számos kérdést tettek fel vendégeinknek, akik készségesen válaszoltak minden felvetésre.

Köszönjük vendégeinknek, hogy elfogadták meghívásunkat és hozzájárultak diákjaink pályaválasztási elképzeléseinek formálásához, és segítettek nekik abban, hogy tudatosabban gondolkodjanak jövőjükről.

Szívből gratulálunk a MillióLépés program legeredményesebb osztályának, a 2.osztálynak! Kitartásukkal, összefogásukkal és lelkes részvételükkel hozzájárultak az iskola sikeréhez. Büszkék vagyunk rátok!

Ugyanakkor szeretnénk köszönetet mondani minden osztálynak és szülőnek, akik lépéseikkel segítették az iskolánkat.

Szívből gratulálunk mindenkinek, és csak így tovább - lépésről, lépésre a közös sikerek felé!

Beérett a gyümölcse a szorgalomnak. Az első osztályosok az élmények mellett szorgos méhecskék módjára gyűjtögették a matricákat, nyomdákat a tanév folyamán, amihez úgy juthattak, hogy a házi feladaton túl, hibátlanul oldottak meg szorgalmi feladatokat is.

Gratulálunk a díjazottaknak!

Csutak Nándor, iskolánk egykori diákja, ma iskolarendőrként tartott balesetvédelmi előadást a nyári szünidő veszélyeiről.

Köszönjük hasznos és segítő munkáját, valamint az értékes tanácsokat!

22
Jun
10:57

Az Apagyi Zrínyi Ilona Általános Iskola 1., 2., 3.,4. osztályos tanulói, valamint 2 tánccsoportunk változatos táncukkal színesítették az Apagyi Önkormányzat által szervezett Juniálist.

Látványos és vidám előadásukkal szórakoztatták a közönséget, nagy sikert aratva.

Felkészítő pedagógusok: Szabó Anita, Dr.Tóthné Koltai Valéria, Kálmán Anikó, dr.Csonkáné Gere Tünde, Biróné Repelik Edit, Biró Petronella

Nagy örömmel és izgalommal fogadták iskolánk 3. és 4. osztályos tanulói a Lego Kids Play Day-re való meghívást.

Tartalmas két órát töltöttek el a Sóstói Múzeumfaluban, ahol készíthettek pörgettyűt, űrkabint, építhettek állatokat, melyeket hazavihettek.

A Nyíregyházi Szakképzési Centrumban szervezett érdekes és szórakoztató foglalkozáson vettek részt a 3.osztály azon tanulói, akik a Centrum által meghirdetett jelmezversenyen szerepeltek.

A gyerekek kipróbálhatták a 3D - s toll használatát, a lézerrobotot, méhecskerobotokat és programozhattak szakmakereket és gravírozást is.

Ügyesen szerepeltek felső tagozatos tanulóink az OTP Fáy Alapítvány által szervezett országos pénzügyi versenyen.

Elismerő oklevelet vehettek át.

Felkészítő pedagógus: Tolnai Anita

Édes meglepetés gyermeknapra!

Az Önkormányzat jóvoltából a gyerekek fagylalttal ünnepelhették ezt a különleges napot. Köszönjük a kedves gesztust és a támogatást, amellyel még szebbé tették a gyermekek napját!

Nagy örömünkre a mai napon iskolánkba látogattak a leendő első osztályos, nagycsoportos óvodások. A gyerekek részt vettek egy játékos foglalkozáson az 1. osztályban, ahol betekintést nyerhettek az iskola mindennapi életébe. Kíváncsian és lelkesen kapcsolódtak be a közös tevékenységekbe, nagyon jól érezték magukat.

Szeptembertől szeretettel várjuk őket intézményünkben, és bízunk benne, hogy sok szép élménnyel gazdagodnak majd nálunk.

Szervező: Szabó Anita

A kirándulás az év egyik legizgalmasabb eseménye. 4.osztályos tanulóink délelőtt a Korzó Játszóházban egy 4 órás programon vettek részt, majd ezt követően a Cinema City Varázslatos Titokfa című filmet tekintették meg.

Köszönjük az utaztatásban nyújtott segítséget Apagy Önkormányzatának.

22
Jun
10:20

Iskolánk felső tagozatos tanulói a Pál Miklós Erdészeti Erdei Iskola programján vettek részt.

Céljuk, hogy a gyerekek közelebb kerüljenek a természethez, megismerhessék hazánk madarait, fáit, mindezek jelentősségét, mely Öko iskola révén nekünk is szívügyünk.

Tanulóink megnézhették a gyűrűzés folyamatát, és meg is simogathatták a madarakat, melyeket közösen engedtünk vissza a természetbe. Ezt követőben a tölgyesben tett séta során a erdészet, mint munka kialakulásáról, és a fákról szerezhettek ismereteket.

A napot egy jól megérdemelt mekizés zárta.

22
Jun
10:10

Pedagógusnap alkalmából a tankerület az „Év tehetséggondozó pedagógusa” díjjal tüntette ki Kulcsárné Balázsi Erika tanárnőt.

Az Apagyi Zrínyi Ilona Általános Iskola valamennyi dolgozója nevében szívből gratulálunk ehhez az elismeréshez, és további munkájához jó egészséget, sok örömet, valamint további szakmai sikereket kívánunk!

Szeretettel gratulálunk!

Copyright